Å¡to bi bilo kad bi bilo :)

Iliti - mislim, dakle jesam. Ili nisam. A sto kad bih bio? A mozda je u sumi.

Moderators: Kaae, Derek

betty blue

Å¡to bi bilo kad bi bilo :)

Post by betty blue » Mon Nov 23, 2009 8:15 am

Već dugo razmišljam o ovoj temi...često znam s mužem maštariti što bi mi kad bi dobili na lotu (nije da smo opsjednuti time, nego samo sanjarimo, onako bez očekivanja)

Dakle, Å¡to bi vi kad bi dobili na lotu?
ne mislim što bi s novcima, nego kako bi živjeli i čime bi se bavili kad bi vam financijska situacija bila rješena za cijeli život?
da li bi uopće radili? i ako da, što?

mislite li da bi i sada trebali raditi neki posao zbog ljubavi a ne zbog novaca (pretpostavljam da većna vas ipak radi za novac, a ne da novac radi za vas)?

evo reći ću vam što bih ja

ja bih rađala :hiding: (al ne doma :laugh: ), imali bi puno djece i brinula bih se o njima, imali bi veliku kuću i vrt kojim bih se ja bavila, heklala bih i plela :laugh: i bila bih valjda prava domaćica :bree_van_der_kamp:
putovanja neću ni spominjati, to se valjda podrazumijeva

Å¡to bi vi?

da li itko od vas radi posao koji bi nastavio raditi i pro bono?
The only people for me are the mad ones, the ones who are mad to live, mad to talk, mad to be saved, desirous of everything at the same time, the ones who never yawn or say a commonplace thing, but burn, burn, burn, like fabulous yellow roman candles exploding like spiders across the stars and in the middle you see the blue centerlight pop and everybody goes "Awww!”
Amalka

Re: Å¡to bi bilo kad bi bilo :)

Post by Amalka » Mon Nov 23, 2009 8:19 am

Ja bih slično ko ti.

Jedino što ja volim raditi to što radim pa bih vjerojatno i dalje odlazila na posao. Vjerojatno kažem - tko zna što bi bilo da me stvarno zadesi par milijunčića.

Ali, redom:

- najprije bih otplatila kredite - svoje, od mojih roditelja i svekrve.
- onda bih promijenila stolariju svekrvi da joj ne puše sa svih strana
- napravila mojima novo centralno grijanje
- uplatila im putovanje na bilo koji kraj svijeta žele
- stavila svakom djetetu na neku dugogodišnju štednju da im se nakupi kad se budu vjenčavali (ili studirali)
- dala bih lokalnoj udruzi za Down sindrom neke novčiće
- pa SOS dječjem selu ponešto
...
... :shock: pa ja bih sve podijelila! :hiding:
Tko pod drugim jamu kopa, dvije sreće grabi.
Bolje ikad, nego golub na grani.

Kasno palim. Tko se zadnji smije, Amalka se smije. :mrgreen:
Samo za Oxi: Pijani mladić spolovilom lupao po retrovizoru policijskog auta
Nasty

Post by Nasty » Mon Nov 23, 2009 8:28 am

Ostala bih raditi u struci, jer sam se za to zrtvovala, ali bih otvorila privatni dom za nezbrinutu djecu, ako bih dobila na lotu, tako da ne radim u državnom domu.
Također, uložila bih i u jedan dom za djecu s posebnim potrebama, kao nekakva instuticija za dnevnu skrb, pomoć majkama i tome slično.
IÅ¡la bih na putovanja, rodila djecu, i bila doma sa svakim po 2. ili 3. godine. :mrgreen:
Sponzorirala bih nekoliko punoljetne "domske" djece da nastave svoje školovanje - faks, tako što bi im plaćala školarinu, i nekakve mjesečne stipendije.
Također, dio novca roditeljima, prijateljima, nešto na banci.
Najviše bih uložila u svoju djecu danas - sutra, hodala s njima okolo, vodila ih svagdje, učila ih svemu. Sta reći - nepopravljivi obiteljski tip. Nje za mene lutrija. :lol:
Ma nisam ja te sreće, mogu samo maštati :klofa:

Ah...lijepo je maštati :kava:
Naime, muze su mi utekle i ne znam gdje su, stoga je u takvoj situaciji teško iscijediti koju riječ unatoč ogromnoj želji koja čuči u nepresušnom vrelu inspiracije- meni.
Osim toga, ako želite da se dotične vrate, predlažem određene injekcije jer volontiranje garantira nadasve bogat zagrobni život, no ne i ovozemaljski, a ja sam već pomalo sita palente.

Tihi ubica

Uzmi bodež, draga
ivy

Post by ivy » Mon Nov 23, 2009 10:32 am

kad bih dobila na lotu, isplatila bih sve kredite i onda vjerojatno bila na nuli :mrgreen:

šalim se, pošto već puno volontiram, sigurna sam da bih nastavila i radila i dalje iz entuzijazma
što se rađanja gomile djece tiče, taj vlak je već prošao :mrgreen:
Kaae
Title: Badger Badger Badger

Post by Kaae » Mon Nov 23, 2009 1:36 pm

Prvo krediti. Oni hrvatski. Moji su, zapravo, zanemarivi, u usporedbi s onima koje ima najbliza rodbina. Moji bi dobili kompletnu adaptaciju stana, a mozda i novi stan. I gumbek bi si piknul' jedan.

Onda bismo izgradili kucu, po naski, jerbo mi ove njihove ne pasu akustikom i, opcenito, drvenarijom od koje su napravljene.

S obzirom da sam vec zakljucila da ne mogu biti kucanica, sigurno bih nesto i radila. S obzirom na kolicinu novca, vjerojatno bismo otvorili restoran, daycare/vrtic, mozda i nekakav ducan koji bi prodavao hranu vise jestivu od ove koja se ovdje prodaje.

Putovanja, naravno.

I tak. Sve ovisi o kolicini novca, jelte. A bas nesto racunam s tih 17 milijuna s Lota. Bas me mama sinoc trazila sedam brojeva. :mrgreen:
I have CDO. It's like OCD, but in alphabetical order. As it should be.
melange
Title: ko zmaj

Post by melange » Mon Nov 23, 2009 1:57 pm

opet loto groznica?

mi smo jednom pričali na kavi, kad je bilo ono nedavno ludilo, kako bi potrošili silne milijune.
pa su svi u planu imali razne filantropske projekte tipa završavanje sportske dvorane u rodnom mjestu i slično.
ali ja mislim da bismo mi svi rado dali puno novaca nekome i nečemu kad o tim novcima maštamo.
da ih actually i imamo - malo sutra. o kojoj god se enormnoj količini novaca radilo.

ja bih prvo mami otplatila sve kredite.
sebi bih platila postdiplomski i kupila stančić.
ostalo bih dio oročila, dio negdje uložila.

i obitelj bih odvela na neko putovanje.

btw jako mi je zanimljiv psihološki aspekt velikih dobitaka, zna li netko naslov od nekog dokumentarca na tu temu?
"she is too fond of books, and it has turned her brain." l.m. alcott
Kaae
Title: Badger Badger Badger

Post by Kaae » Mon Nov 23, 2009 2:08 pm

E, vidis, postdiplomski sam zaboravila. :oops:
I have CDO. It's like OCD, but in alphabetical order. As it should be.
maria71
Title: baba manda

Post by maria71 » Mon Nov 23, 2009 2:18 pm

tema kao stvorena za mene.

ako se radi o npr jaaaako velikom iznosu, sebi bih ostsvila točno toliko da otkupim stan i isplatim muža, a ostatak bih opet dala njemu pod uvjetom da ode u tri pičke materine skupa sa svojom djecom iz prvog braka i da mi se više ne javlja. nikad.

eto ja sam zla i odurna kučketina.
tko se s pomijama pomiješa i prasci ga pojedu -izvor -moja baba
maria71

Post by maria71 » Mon Nov 23, 2009 2:33 pm

pobjegao mi post, kad imam 300 otvorenih prozora, najveća mi je želja koju bih definitvno mogla kupiti novcem da ih se zauvijek riješim , o tome sanjam i fakat uplaćujem loto...

vjerujte mi , mislim da bih bila najsretnija osoba na planeti Zemlji da im vidim leđa!
traktorka
Title: brand new me

Post by traktorka » Mon Nov 23, 2009 2:45 pm

Kad bi imala jaaaaako puno love (ali jako puno,dakle neki hiper extra super loto) definitivno bi kupila avion i putovala sa prijateljima i obitelji po svijetu bar godinu dana.
Zatim bi kupila vilu na Bahamima, etažni stan u LA-u, pa jedan u NY i Londonu, pa vixu na Hvaru i u Dubrovniku, Kerumovu jahtu i 2-3 dobra auta.

To sve bi bilo popraćeno svakodnevnim fensi shopingom i preseravanjem po najskupljim Gucci sranjima, jeli bi se isključivo tartufi netom doveženi mlažnajkom iz Istre dok se mi recimo brčkamo na Bahamima u jacuzziu...

Ok,ok dosta stranja :laugh: ...vjerojatno bi isto kao i svaki jadan i očajan Hrvat :roll:
koryanshea

Post by koryanshea » Mon Nov 23, 2009 3:06 pm

Kaae wrote:E, vidis, postdiplomski sam zaboravila. :oops:
:lol: :lol: tolko o psihološkom aspektu :P

eh... moš si mislit kako s tom lovom rješavanje stambenog pitanja ne bi izgledalo "a zašto ne bi uzeli stan u centru?" i "zašto ne bi uzeli ove fancy pločice" i "zašto ne bi uzeli ovaj dizajnerski luster, jesmo dobili na lotu ili nismo?!" :hiding:
a trenutno naravno zamišljam naprosto rješavanje stambenog pitanja i ulaganje u privatni biznis :P

(ups, kliknila send prije uru vrimena al ostalo...)

ulet: ajme trak, meni to ništa nije ni palo na pamet :sick: jesam li nemaštovita ili samo... nemaštovita? :doh:
:witch:
anamar

Post by anamar » Mon Nov 23, 2009 3:13 pm

ja bi radila. ali ne ovo Å¡to sad radim.
možda neku poljoprivredu baziranu na prirodnjaštvu, ljekovito bilje i te spike, jer MM-u je to san, a ni ja nisam daleko od tog puta.
a možda bih otvorila kuću za porode :eureka:
koryanshea

Post by koryanshea » Mon Nov 23, 2009 3:21 pm

anamar wrote:a možda bih otvorila kuću za porode :eureka:
ee al za to moraš čekat hrvatsko zakonodavstvo... al imaš vremena, dok dobiješ na lotu :laugh:
:witch:
anamar

Post by anamar » Mon Nov 23, 2009 3:32 pm

koryanshea wrote:
anamar wrote:a možda bih otvorila kuću za porode :eureka:
ee al za to moraš čekat hrvatsko zakonodavstvo... al imaš vremena, dok dobiješ na lotu :laugh:
ma hebeš zakone ko bi to dočekao.
može i privatno rodilište s mekim pristupom porodu. mislim da klijentica ne bi manjkalo :braces:
vissnja

Post by vissnja » Mon Nov 23, 2009 7:33 pm

Aaaaaa gde me nađe sa temom?

Rešila bih stambeno pitanje sebi i najbližima (čak i svekijima, njima bih rado kupila vilu sa bazenom na drugom kraju planete).
A onda bismo putovaliiiiii svud po svetu. Ne bih kupovala kuće i stanove, šta će mi da brinem o održavanju kad mogu da se baškarim u hotelima.
Rodila još dva komada deteta.
Uzela tete za sve, da nikad više ne radim kućne poslove.
Otvorila svoju televiziju ili studio i zaposlila sve drage prijatelje i bivše kolege koji se muče po beogradskim slaboplaćajućim televizijama.
A ostatak love uložila u neki unosan biznis (farmaceutska industrija npr. :mrgreen: ) da se vrti i umnožava.
"I'm normally not a praying man, but if you're up there, please save me, Superman." Homer Simpson
icyoh
Title: slabo pamti

Post by icyoh » Tue Nov 24, 2009 3:37 am

Ja bih radila isto ovo Å¡to i radim, (ne pro bono) :mrgreen: .

Nemam neke lude želje za Ferrarijem pa bi skoro sve ostalo ostalo kako i je (jer čisto sumnjam da bi selili u dvorac). eventualno bi si MM kupio Cibonu ili neku drugi košarkaški klub.
Jedino što vjerujem da bih imala puno više "frendova".
veliki & maleni & najmanji <3

I Don't Wanna Miss a Thing
joe
Title: čvrsto na zemlji :Đ

Post by joe » Tue Nov 24, 2009 4:09 am

trak, kerumovu jahtu bi kupila zajedno sa kerumom i fani u njoj? :mrgreen:

anamar, trebalo bi kuću za porode kod granice :mrgreen: da bude bliže ilegalnoj babici :braces:

ja... nemam pojma. ja sam isto nemaštovita.
love is a stranger
betty blue

Post by betty blue » Tue Nov 24, 2009 4:41 am

nemojte mi banalizirati temu :mamma_san: :oklagija:

svi bismo otprilike na isti način potrošili novce, to uopće nije ono što me zanima

mene zanima biste li radili ili biste zaposlili ljude da rade za vas? ako ne biste radili ništa, mislite li da bi vam nakon nekog vremena dosadilo? mislite li da bi bili sretni kad biste mogli imati sve što se može kupiti novcem?
The only people for me are the mad ones, the ones who are mad to live, mad to talk, mad to be saved, desirous of everything at the same time, the ones who never yawn or say a commonplace thing, but burn, burn, burn, like fabulous yellow roman candles exploding like spiders across the stars and in the middle you see the blue centerlight pop and everybody goes "Awww!”
scandalous
Title: Nemoguća

Post by scandalous » Tue Nov 24, 2009 4:55 am

Azil za živine u sklopu kojeg bi bila i privatna klinika... ufff to si oduvijek želim... :lovekiss: :lovekiss: :lovekiss:
Posla se uvijek nađe, bilo kakavog... sumnjam da bi itko prestao raditi bez obzira na količinu novaca... :?
...ljubis me, istina, kao da sam jedina
nek sve stima, makar dok smo nagi...
joe
Title: čvrsto na zemlji :Đ

Post by joe » Tue Nov 24, 2009 4:57 am

ja sam sigurna da bih nastavila raditi. arbajt maht fraj :mrgreen:

bez zeke, mislim da mi je za mentalno zdravlje nužno da imam posla. inače kaj?
love is a stranger
melange

Post by melange » Tue Nov 24, 2009 5:05 am

betty blue wrote: mene zanima biste li radili ili biste zaposlili ljude da rade za vas? ako ne biste radili ništa, mislite li da bi vam nakon nekog vremena dosadilo? mislite li da bi bili sretni kad biste mogli imati sve što se može kupiti novcem?
zaposlila bih tetu spremačicu.
ostale perverzije, npr vozač, osobni asistent - čisto sumnjam.
bilo bi mi neugodno da netko stalno skakuće oko mene. (ili bih se brzo priviknula? :mrgreen: )

definitivno ne bih nastavila raditi gdje sad radim, ali bih si izmislila neki posao gdje imam puno bolju plaću, a istu količinu praznika :braces: i definitivno bi mi dosadilo da nigdje ne radim ili ništa ne radim (ulet joe: mentalno zdravlje, e baš to). pa sad, ako bih imala brdo novaca, makar da volontiram negdje ili da se ubacim u upravni odbor nekog muzeja ili dobrotvorne organizacije (previše gledam serije :lol: ), ali da mi dan ima neku svrhu osim otići kod frizera.

ajme, sad se sjetih. napravila bih si malu teretanu i bazen. i zaposlila osobnog trenera. daaa.
i mami bih napravila bazen ili bih barem pogurala izgradnju onog gradskog. ona jako voli plivati, i treba plivati zbog leđa, a nema gdje.

da li bih bila sretna da mogu imati sve Å¡to zamislim, hm.
iz ove pozicije odgovor je naravno da da.
ali mislim da kad bi se iz ove pozicije preselila u tu u kojoj imam sve, opet bih našla nešto što ne mogu imati i zbog čega bih bila nesretna.
npr sad mi je san imati louboutin štikle. dobijem na lotu, kupim si 10 pari. i onda krenem sanjati neke tamo još skuplje i ekskluzivnije cipele koje ima 5 žena na svijetu, pa mi to postane "najveći" problem i briga u životu.

još mi na pamet pada zdravlje, koje (u većini slučajeva) ne možeš kupiti novcem, a ono je najvažnije.
maria71

Post by maria71 » Tue Nov 24, 2009 7:42 am

betty blue wrote:nemojte mi banalizirati temu :mamma_san: :oklagija:

svi bismo otprilike na isti način potrošili novce, to uopće nije ono što me zanima

mene zanima biste li radili ili biste zaposlili ljude da rade za vas? ako ne biste radili ništa, mislite li da bi vam nakon nekog vremena dosadilo? mislite li da bi bili sretni kad biste mogli imati sve što se može kupiti novcem?
kad bih "otkupila " svoju slobodu od to troje ljudi koji mi zagorčavaju život, naravno da bih radila
anamar

Post by anamar » Tue Nov 24, 2009 9:15 am

betty blue wrote:nemojte mi banalizirati temu :mamma_san: :oklagija:

pa radila bih ono što sam rekla, a vjerojatno bi zaposlila tetu čistilicu ili još bolje uzela usluge nekog poduzeća za čišćenje.

ne mislim da bih bila sretna kad bih imala sve što se može kupiti novcem. ako bih bila sretna to bi bilo iz istih razloga kao i sada. jer imam obitelj, zdravi smo i zadovoljni s onim što imamo.
malena beba

Post by malena beba » Thu Nov 26, 2009 4:12 pm

neman pojma sta bi da dobijem na lotu, kao i ostali rijesila bi neke stvari po kuci, kredit.... jedino sam sigurna
da bi nastavila radit (cuj mene, a sad ne radim :klapklap: ) i da bi otisla na neko putovanje... ostalo je totalno nemastovito
10.11.2002. čimavica
18.01.2007. maza
mama courage

Post by mama courage » Thu Nov 26, 2009 4:25 pm

ne bih prestala raditi (jer ne radim ni sad :lol: ), tj radila bih svakako nešto što volim (možda osnovala neku zakladu/udrugu i sl). i kupila bih si sve što si želim. kuću, brodić, dva auta, otišla svake godine na neko zanimljivo putovanje/krstarenje i sl. ne bojim se da ne bih znala potrošiti novce. al s razumom.

ja sam uvijek mišljenja da je drugo biti nesretan u fići il u bmw-u. ako već moram biti nesretna, ja bih rado u bmw-u :mrgreen:
veki

Post by veki » Fri Nov 27, 2009 9:04 am

Kad bi imala novaca platila bi drugima da rade sve one poslove koje ja ne volim raditi, a ja bi radila sve ono u životu u čemu uživam.

Platila bi drugima:
- pospremanje i čišćenje kuće :mete: :perilica:
- peglanje :pegla:
- svakodnevno kuhanje ( ono koje se svodi na ono da ne budemo gladni) :veginjam:
- da mi vodi računovodstvo ( da ne brinem o računima)
- platila bi i vrtlara iako nemam vrt
- ne mogu se više toga sjetiti šta ne volem raditi, ali sve to bi platila drugima da rade

Ja bi radila :
-sve po izboru :klap:
-klinci, muž i ja bi živjeli jako ispunjene živote- :pinklec: priuštili bi si sve ono o čemu sanjamo, a što bi nam obogatilo živote- putovali bi :avion: na mjesta o kojima sanjamo- kupali bi se u morima, oceanima, fjordovima, skijali, planinarili, jahali konje, deve i sve ostale moguće životinje, upoznavali puno ljudi i kultura, ma niz je do beskonačnosti :kolo:
-kod kuće bi samo uređivala prostor, tj ušminkavala nakon što ga je netko počistio :fancyklap:
-kuhala bi finu klopicu kad bi imala inspiraciju :pancake:

- uz sve to ja bi i radila jer se sigurno nisam tako dugo borila za ono što imam danas, a da sve to pustim. Sigurno bi zaposlila još ljudi u vrtiću ( najkvalitnijih i najstručnijih jer bi ih jelte, mogla platiti) i sve bi podigla na suludu kvalitetu. Imam toliko ideja, ali za sve je potrebna lova. Napravila bi najkvalitetniji vrtić koji se može zamisliti :drool:

P.s. ja sam entuzijasta i još se nadam da to nije samo neispunjen san :klapsanta: već nešto što ću postići u životu. Barem one bitne stvari ( vrtlar mi ipak možda ne treba :kava: )
p.p.s.uf, šta volim smajliće
Svimbi
Title: Vidjelica

Post by Svimbi » Sat Nov 28, 2009 11:54 am

Jako zgodan post, veki! :chestram:

Oku ugodan, vizualno
Serpentina
Title: Jednooka grafička dizajnerica

Post by Serpentina » Sat Nov 28, 2009 2:44 pm

Kupila bi si very very very good fotoaparat
Otplatila bližnjima što ih tišti, napravila si biznis da ne prošvičem i uživala u životu zeru više nego sad.

Amen!
Prljavica

IskljuĆivost je zlo!
... no, i konzerve su.
melange

Post by melange » Mon Dec 07, 2009 2:01 pm

jeste uplatile?

ja i prijateljica uplatile po 3 kombinacije, dobitak dijelimo :cool:

a na onoj instant lutriji sam dobila 5kn pa 40kn :laugh: :D
betty blue

Post by betty blue » Mon Dec 07, 2009 2:35 pm

ja igram zadnjih mjesec dana
igram sedmicu
bingo ne jer nikad ni peticu nisam dobila
a na lotu sam već dvaput četvorku :mrgreen:
milimelo

Post by milimelo » Mon Dec 07, 2009 4:35 pm

Bas me nadjoste - ja sa jos 4 cure s posla igram Mega Millions (trenutno je na $82 mil.) i redovno se nadamo da cemo dobiti pa da se necemo morati vratiti u ovaj ured - samo im dodjemo i kazemo bye bye. Pusti snovi...
betty blue

Post by betty blue » Mon Dec 07, 2009 5:06 pm

tako se i ja nadam da ć dobit pa da na posao pošaljem razglednicu s maldiva i jedan :middle: :laugh:

moram pod hitno dobit jer će mi maldivi nestat pod morem
RozaGroza

Post by RozaGroza » Tue Dec 08, 2009 2:54 am

Ja bi izgradila prekrasnu drvenu kuču, još bolju od one koju planiramo...2 staklenika full kvalitetna, kupila bi 4-5 konja za svoju dušu onih koje volim, sve životinje koje nam trebaju na ranču, milijon nekih pzdarija...i onda bi u Dubrovniku dala da se izgradi utočište za pse, dala bi bar milijon za izlječenje jedne jako bolesne djevojke, vratila dugove, platila bi RODAMA mega hosting da me ne izbacuje sa foruma svaki put kad je više od 332 osobe online!!!!!!
What ever the pig says, goes
MIJA 32

Post by MIJA 32 » Tue Dec 08, 2009 4:20 am

ja bi riješila kredite
sredila si stambeno pitanje
dala nešto mami i sestri
dala malo love vrtiću u koji ptičice idu
donirala malo rodi

nastavila bi raditi i uživala u životu

eh da kupila bi si neki apartmančić u Postirama <3
Iskrenost je najsmioniji oblik hrabrosti
Pinky

Post by Pinky » Tue Dec 08, 2009 9:06 am

-rijesila kredit bratu i muzevom bratu
- kupila kucu daleko od ove pripizdine
- uplatila si hotel u briselu i posla k najvrhunskijim mpo lijecnicima u europi (jer ono za cim najvise zudim money cant buy)
- putovala, putovala, putovala....
Post Reply