Varsavska!

... no to ne znaci da o njoj ne mozemo raspravljati. Novinski clanci i ostale trivijalnosti dozvoljene.

Moderators: Kaae, Derek

mama courage

Re: Varsavska!

Post by mama courage » Tue Jul 20, 2010 8:12 am

cenzura krenula:

http://www.jergovic.com/sumnjivo-lice/v ... koj-ulici/" onclick="window.open(this.href);return false;

ovaj tekst je trebao biti objavljen u jutarnjem, pa nije.

mozda to jest sve u prazno, cak mislim konkretno da je bitka za varsavsku izgubljena, al mozda nije cijeli rat. bas naprotiv.

drugog rjesenja ionako nema, il trebamo samo leci i dozvoliti da nas pregaze bez ijednog vriska?
MAMA D

Post by MAMA D » Tue Jul 20, 2010 8:46 am

Ne trebamo. ali možemo vrištati do iznemoglosti. i to je to.
na žalost.
mene, zagrepčanku u trećem koljenu, srce boli. i bolt će me.
i to je to.
a u našoj demokratskoj državi šerifi punih đepova šetat će i dalje, tako svejedno tko je na vlasti. lijevi ili desni. ovi ili oni. svi su isti. svi imaju šerife.
a oni imaju lovu. a s lovom možeš sve.
a vrhunac demokracije je da po ulici smiješ vikati "dolje kraljica" recimo... tada će te proglasiti neuračunljivom ali neće biti sankcija.
dalje od toga... šuti. budi kuš. i štiti "javni interes".
i to je to.
icyoh
Title: slabo pamti

Post by icyoh » Sat Jul 24, 2010 8:17 pm

Ja svimbam Deaedi.
Iako se ne kužim pretjerano u problematiku varšavske. A i, ako ćemo iskreno, svejedno mi je hoće li tamo biti prolaz ili garaža ili što već planiraju. Odnosno, meni osobno više paše da je garaža ako ću tako lakše naći parking :površna i neaktivista:

Sada se disclaimam da se ne kužim u pravo i dozvole - može li se uopće povući izdana dozvola bez isplate odštete Horvatinčiću? Ako će mu se odšteta morati isplatiti, iz čijeg će džepa ići? Ako je iz gradskog proračuna, onda će netko (iliti mi) to platiti - povećanjem prireza, komunalije, cijena vrtića....
U takvoj situaciji mi je rampa manje zlo :razapnite me: :mrgreen:

Meni jedino ne ide u glavu tko može danonoćno dežurati u tamo nekoj ulici. :? To mi je uvijek prva asocijacija kada vidim članak o prosvjedima. Razumijem da netko dođe i prosvjeduje sat, dva i ode doma. No danima sjediti na cesti. :?
veliki & maleni & najmanji <3

I Don't Wanna Miss a Thing
joe
Title: čvrsto na zemlji :Đ

Post by joe » Sun Jul 25, 2010 2:49 am

kužim da ne kužiš, ali ja kužim i divim im se.

kao dijete iz centra grada, i budući da mi je to jedna od češćih pješačkih ruta, uzevši i u obzir školu u varšavskoj, i još kao urbanist po struci, meni je to zločin i svaka cijena je manja šteta nego da se to sranje izgradi (a icy, pitanje je koliko će biti mjesta za javni parking u toj garaži: svakako manji postotak nego privatnih)
love is a stranger
gumbek

Post by gumbek » Sun Jul 25, 2010 5:49 pm

mama courage wrote:cenzura krenula:

http://www.jergovic.com/sumnjivo-lice/v ... koj-ulici/" onclick="window.open(this.href);return false;

ovaj tekst je trebao biti objavljen u jutarnjem, pa nije.

mozda to jest sve u prazno, cak mislim konkretno da je bitka za varsavsku izgubljena, al mozda nije cijeli rat. bas naprotiv.

drugog rjesenja ionako nema, il trebamo samo leci i dozvoliti da nas pregaze bez ijednog vriska?
zivjela demokracija i cenzura. :kolo:
Svimbi
Title: Vidjelica

Post by Svimbi » Wed Apr 06, 2011 3:03 pm

laumi

Post by laumi » Wed Apr 06, 2011 5:06 pm

dobro su napisali, Republic of Coruptia
“So I find words I never thought to speak
In streets I never thought I should revisit
When I left my body on a distant shore.”
koryanshea

Post by koryanshea » Wed Apr 06, 2011 5:07 pm

sjećam se kad sam prvi put vidila kako odnose nekog "pasivnog otporista" u maricu, baš me pogodilo to...
isto tako kad vidim ovu sliku ... http://www.jutarnji.hr/aktivisti-blokir ... =79&foto=3" onclick="window.open(this.href);return false;
stvarno, gdje smo to kad nam ovako izgledaju otvorenja shopping centara, zid od murje između klasa :/
:witch:
Oxi
Title: kerče

Post by Oxi » Thu Apr 07, 2011 1:54 am

Vidjela sam kod jednog prijatelja na fb zidu sliku bilborda sa reklamom za H&M gdje je nalijepljen komad papira na kojem piše Hoto&Milan. :laugh:
dom je tamo gdje je puding
koryanshea

Post by koryanshea » Thu Apr 07, 2011 3:35 am

je, oxi, ima i ova varijanta: http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/ ... tml?pos=n1" onclick="window.open(this.href);return false;

a ovo je u skladu s mojim sinoćnjim postom...
http://www.novilist.hr/hr/Komentari/Blo ... ba-voljeti" onclick="window.open(this.href);return false;
:witch:
Svimbi
Title: Vidjelica

Post by Svimbi » Thu Apr 07, 2011 4:03 am

Kory, odličan komentar!
Post Reply