Kad narodu uzmeš sve

... no to ne znaci da o njoj ne mozemo raspravljati. Novinski clanci i ostale trivijalnosti dozvoljene.

Moderators: Kaae, Derek

Post Reply
Svimbi
Title: Vidjelica

Kad narodu uzmeš sve

Post by Svimbi » Wed Feb 27, 2013 3:39 am

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kad- ... 64607.aspx

Babić završava ovaj tekst vjerujući u to da će se narod kad tad pobuniti.
Å to vi mislite?

Pisala bih ja još, ali me posao ometa :drama:
ivy

Re: Kad narodu uzmeš sve

Post by ivy » Wed Feb 27, 2013 4:10 am

ja sam sigurna da će nakon ovoliko kriminala i zla doći trenutak kada će se ukazati neka pozitiva. i baš mislim da su današnji mladi ti koji će to pokrenuti, jer u našim generacijama je previše loših obrazaca.
do tada - prva asocijacija kada vidim turbo sniženu "super" kvalitetnu crnu čokoladu u konzumu, mi je - ovo mora da je prvotno bio kontejner neke crne mase ozračene u rusiji koji su naši na carini putem mita prevezli u zemlju, pomiješali sa komadićima toliko zatrovane naranče pesticidima da je zabranjena u EU - i eto kvalitetnog produkta hrvatskim građanima :hop:
ne znam da li se sjećate postova nenee, ili kako se zvala ona cura iz Istre na Rodi kojoj muž vozi kamion sa hranom, pa je jednom išla s njim. grozota
Tangerina

Post by Tangerina » Wed Feb 27, 2013 4:18 am

Ja više ne znam šta znači pobuniti se.
Jer ono, bilo je nekih pokušaja prosvjeda, jedno vrijeme su prosvjedi u Zagrebu bili prilično veliki, a vlast je fino čekala kad će svima dosaditi. I pojeo vuk magare.
I ljute me ovi neozbiljni prosvjedi, kao recimo ovi sad koji skupljaju potpise za nekakav referendum nesuvisli, i sad hrpa ljudi entuzijastično to potpiše, onda se ništa ne dogodi jer nema kako, i onda ljudi zaključe da se nema smisla buniti.
bijelko

Post by bijelko » Wed Feb 27, 2013 5:53 am

ma neće se pobuniti. mislim, možda hoće kad nam voda dođe toliko do grla da nas više ni vrag ne spasi.
gledam samo kod nas na poslu. 20ak ljudi bi se trebalo udružiti i izboriti se za samo malo humaniji odnos, pa ne ide. samohrana majka šuti i radi, rastavljena žena u godinama također, ja u kreditima isto tako. i eto, gaze nas. jebački nas gaze a ja zahvalna što imam plaću svaki mjesec, ne smijem ni reći da mi je teško jer ima ljudi kojima je gore.
baš sam ljuta, toliko sam ljuta da ne mogu opisati riječima.
šogor mi u slavoniji nije dobio plaću od 7. mjeseca. tek za 10 dana će se valjda nešto poduzeti, imaju nekakav sud u vezi toga. on i dalje povremeno odlazi na posao, kad ga pozovu. ako ode negdje na teren (gdje?) neće se moći javiti na posao kad se ovi sjete pa će valjda biti u još većem sosu. a dvoje djece i kredit čeka svoje. to je samo jedan slučaj, znam ih jaaaako puno.

ma samo sam se ispucala a ništa konkretno nisam rekla.

e da, još nešto. puno tu komentiraju kako todorić čuva piletinu itd.
to poslovođa spriječava plaćanje manjka na inventuri, vjerujte da je isključivo to. na malo čudan način :/ doduše ali mora da je postojao razlog. a bit će toga još. ljudi će biti gladni.

danas mi je ovakav dan, inače živim u uvjerenju da ne može vječno ovako pa će jednog dana biti malo lakše :kava:
ivy

Post by ivy » Wed Feb 27, 2013 5:56 am

problem je u tome što ima zemalja kojima je puno, puno gore nego nama. tako da imamo još kuda propadati :balerina:
Tangerina

Post by Tangerina » Wed Feb 27, 2013 5:57 am

e ali možda je u tome stvar što većina ljudi sjedi i čeka uvjerena da ne može vječno ovako, a što ako će biti ovako dok mi nešto ne poduzmemo? (ne znam što doduše)
ivy

Post by ivy » Wed Feb 27, 2013 6:39 am

da, samo pitanje je što. imam oko sebe pojedince koju su stvarno, maltene život posvetili ukazivanju grešaka u sistemu. i to sa prilično važnih pozicija; ljudi koji imaju moć, imaju javne blogove, imaju količinu intelektualaca koja ih slijedi, i što je najvažnije - imaju energije.
e, sad je više nemaju :kava: jer se sustav pobrinuo da im zagorča život, da im oduzme sva sredstva, sve pozicije, čak i do toga da im se iživljavaju na djeci (dijete primljeno na faks kao prva na listi, pa je drugi dan javljeno da ju odbijaju) i na kraju da ih strpa u bolnicu.
dakle, sustav je snažan, gotovo mu je nemoguće prijetiti.
gotovo :)
pomikaki

Post by pomikaki » Wed Feb 27, 2013 7:03 am

Stvarno dobar tekstić, dramatičan.
Ali u pobune ne vjerujem puno. Ja bih jednu normalnu, inteligentnu, postepenu promjenu na bolje. Pobune i revolucije obično počnu s idealima a naprave sranje u kojem samo isplivaju nova govna na površinu.
S jedne strane me pere pesimizam, nepovjerenje u sve tanke i sve političare, nemam više ni volje izlaziti na izbore.
S druge strane nadu mi daje što normalni ljudi počinju govoriti, izjašnjavati se. Posebno u svom ovom sranju oko Crkve. Do pred godinu dana nije se mogla čuti neka hrabra i suvisla kritika. Sad već, nakon tolikih progutanih govana i tolikih afera koje se prije svega nisu smjele dogoditi, ipak smo (bar se meni čini) došli do stadija da se ljudi otvorenije izjašnjavaju. Pa se nadam da će pomalo doći i doba kad političari neće tako lako kupovati glasove na nacionalizam, vjeru i zatucanost. Da će ljudi početi cijeniti normalan i suvisao program. Možda treba proći još vremena, ali ne treba gubiti nadu. Cijele su generacije odgojene u duhu rezignacije, pod normalno nam je da ideala nema a da nam sudbinu kroje korumpirani polukriminalci. Prvo moramo sami odlučiti da to nije normalno.
Cocolina
Title: carpe diem

Post by Cocolina » Wed Feb 27, 2013 8:01 am

Ja samo želim da svi mi ljepo živimo.
Da imaš cijeli mjesec za živit a ne da životarimo od plaće do plaće.

Mislim da sam pročitala negdje da 76 % Hrvata nema za cijeli mjesec sredstava, fali im jedno 30% da izguraju cijeli mjesec.

Već mi je dopizdilo da preokrećem svaku kunu, idem s popisom u dućan, na plac. Da perem po noći veš i da peglam kada je jeftina struja.

I gledam oko sebe ljude i slušam....svima je teško, koma im je ali guraju...i čini mi se da im bude i još gore ne bi se bunili.

Ja bi sve ove političare istjerala i postavila nove koji bi nas izvadili iz govana ali ne znam da li takvi postoje u ovoj državi :/
M & M 15.06.2008 i 15.09.2012. <3 <3
Svimbi
Title: Vidjelica

Post by Svimbi » Wed Feb 27, 2013 8:08 am

Meni je, zapravo, užasno žalosna izjava Puhovskog (koliko on ima više kredibiliteta, to je druga stvar), koji je, komentirajući situaciju u Bugarskoj, rekao otprilike kao (za situaciju u RH): prosvjednici su bez veze, samo bi promjene i bolji život, a ne nude konkretne metode izlaska iz krize :klapklap:
Pa jebemu, jesam li ja, ili Perica, Katica i Barica, jesmo li mi makroekonomisti, pa da znamo kako?!
Jesam li ja svaki dan na liniji s MMF-om, Svjetskom bankom, Standard&Poorsom ili su to ipak oni u Vladi?

Fascinantno je kako se narodi duge tradicije demokracije, ili jednostavno oni zapadnog kruga, lako i brzo organiziraju i solidariziraju jedni s drugima, pa izlaze na ceste.
Pričala mi je kolegica kako u Francuskoj podršku željezničarima daju i direktori u telekomunikacijskom sektoru, jer su svi svjesni toga da bi jednima bilo dobro, mora biti i drugima, u konačnici-svima.

Ali kod nas....

OK, počelo se više kritički promišljati stvarnost, ali bojim se da smo još miljama udaljeni od onog što je potrebno.
pomikaki

Post by pomikaki » Wed Feb 27, 2013 8:45 am

Svimbi wrote:Meni je, zapravo, užasno žalosna izjava Puhovskog (koliko on ima više kredibiliteta, to je druga stvar), koji je, komentirajući situaciju u Bugarskoj, rekao otprilike kao (za situaciju u RH): prosvjednici su bez veze, samo bi promjene i bolji život, a ne nude konkretne metode izlaska iz krize :klapklap:
Ali to je i istina
ne moraju prosvjednici biti makroekonomisti i znati kako
ali bi trebali biti sposobni izabrati onoga tko zna kako
kod nas se bira po krvnim zrncima
kad to nadvladamo, možemo se nadati napretku
betty blue

Post by betty blue » Wed Feb 27, 2013 9:09 am

a koga izabrat, pomikaki? kad su po difoltu svi koji uđu u politiku ako ne od početka korumpirani i kompromitirani onda to stjecajem okolnosti postanu
ja sam stvarno polagala velike nade u ovu vladu
i sad sam tako razočarana da ne znam šta bih
opet hdz? :zid:
mislim, ova vlada tako lijepo priča, svaka što kažu im je zlatna, sve bih odmah potpisala
a rezultati nikakvi
i i dalje se štite moćnici, samo imamo ljepšu demagogiju
mislim da bi nam bilo najbolje da se vratimo u austrougarsku, pa makar bili samo provincija
ne možeš protiv tisuću godina pod tuđom čizmom
mi jednostavno ne znamo vladati
The only people for me are the mad ones, the ones who are mad to live, mad to talk, mad to be saved, desirous of everything at the same time, the ones who never yawn or say a commonplace thing, but burn, burn, burn, like fabulous yellow roman candles exploding like spiders across the stars and in the middle you see the blue centerlight pop and everybody goes "Awww!”
pomikaki

Post by pomikaki » Wed Feb 27, 2013 9:31 am

Ja nisam polagala puno nade u ovu vladu :/

a koga izabrati... od ponuđenih nikog
ali dok budemo ponavljali kako su svi korumpirani i ostat će tako
jer svojim stavom omogućujemo takvu situaciju
svi i dalje sliježu ramenima
nitko se ne buni
jer se ne može ništa promjeniti
onda bolje gledati sapunice i čekati penziju

meni su sjajan pokazatelj atmosfere domaći filmovi - od ex yu do današnjih rh i ostalih balkanskih
uvijek isto: beznađe, kriminal, korupcija, depresija, crni humor
generacije su tako odgojene
zato je tako
jer svojim stavom to omogućujemo

promjena očito neće doći sutra
ni iduće godine
ali dok ponavljamo kako promjena nije moguća mi sami stvaramo okruženje u kojem nije moguća
ivy

Post by ivy » Wed Feb 27, 2013 11:06 am

u kontekstu... :mrgreen:
krast vas.jpg
krast vas.jpg (16.55 KiB) Viewed 12198 times
anamar

Post by anamar » Thu Feb 28, 2013 3:09 am

mislim da se nešto događa u društvu. neka unutarnja promjena koja će zbaciti sve korumpirane klijentelističke snage s vlasti. mislim da se ta promjena događa i u drugim društvima koja su nama slična ili u koja se mi uzdamo. uvijek sam bila optimist.

naravno, razočarana sam i ja u politiku i političare.
no, taj posao je takav uvijek bio. ne znam jeste li gledali Lincolna, on dobro svjedoči kako su mito i korupcija, gradili i veliku demokraciju poput američke. (veliku u usporedbi s našim malim demokratskim godinama)

ali ima svijetlih primjera. jedan na tisuću. ali ih ima.

čitam intervjue, knjige, izjave pametnih prosvijećenih ljudi. znanstvenici, intelektualci, uvaženi profesori, svjesni su problema. sigurna sam da će nastupiti trenutak u kojem će ljudi čuti njihove riječi.
moja najveća nada je da se na kraju ostvari da je čovjek u svojoj srži dobar, a ne zao.

do tada svojom malom snagom pomažem gdje mogu.
nisam aktivist, ali aktivizam cijenim i podržavam, koliko god mogu, kroz svoj posao.

kriza poput naše u kojoj su se sudarili ekonomski problemi s dubokom moralnom krizom, teško se prevladava. u takvom stanju teško se postiže konsenzus. čak i da netko pokrene prosvjede i promjenu, svaka nova snaga suočila bi se s istim problemima kao i prethodna. zato se promjene događaju sporo. ali se događaju. ja i u ovoj vlasti vidim poboljšanja u odnosu na onu prije. ako ništa drugo Linić uvodi reda u porezni sustav. :laugh:

ono što želim reći je da promjena dolazi i da će se dogoditi i kod nas, jer će to biti val protiv kojega se ne može.
pomikaki

Post by pomikaki » Thu Feb 28, 2013 3:39 am

evo, slažem se s anamar

i svatko od nas treba dati svoj mali prilog
recimo da se ponašamo kao da ima nade

najlakše je izaći na ulice bez plana i programa, ali to nije ono što nam zapravo u ovom trenutku treba, treba nam promjena stanja svijesti
a mislim da treba početi od izbacivanja mantre: ovdje je sve u kurcu i tako će ostati
ivy

Post by ivy » Thu Feb 28, 2013 4:23 am

anamar i pomikaki <3
Tangerina

Post by Tangerina » Thu Feb 28, 2013 4:30 am

moja je mantra "kad se stisnem uz tvoje toplo dupe meni je super" :)

žao mi je da ovo depresivno i apatično vrijeme zasjeni u biti prekrasnu fazu u mom životu, imam divno malo dijete i muža u kojeg sam ludo zaljubljena, ako padne i još koji član za ljubljenje, utoliko bolje :)
malena beba

Post by malena beba » Thu Feb 28, 2013 8:07 am

tangerina :love:
10.11.2002. čimavica
18.01.2007. maza
Mara
Title: Naci

Post by Mara » Mon Apr 08, 2013 6:01 am

pomikaki wrote:i svatko od nas treba dati svoj mali prilog
recimo da se ponašamo kao da ima nade

najlakše je izaći na ulice bez plana i programa, ali to nije ono što nam zapravo u ovom trenutku treba, treba nam promjena stanja svijesti
a mislim da treba početi od izbacivanja mantre: ovdje je sve u kurcu i tako će ostati
Ja sam po prirodi optimist i zaista vjerujem da ima nade i da će nam biti bolje, pa čak i da ćemo i mi to doživjeti :)

Nisam sve gore pročitala, nisam ni linkani tekst, ne da mi se, previše mi je vrijedno moje vrijeme da uzalud trošim i nerviram se oko takvih stvari.
Tangerina je u pravu, ovo su nam najbolje godine, a imamo sreću da i muž i ja radimo i možemo normalno živjeti i uživati sa svojom dječicom.
I ništa mi neće to pokvarit

Ali ono što me užasno nervira je to što kao da se od nas stalno očekuje da smo glupi i ne razmišljamo svojom glavom.
I bojim se da takvih, koji ne žele razmišljati i vjeruju onom što im se servira, ima puno previše.

Da se razumijemo, ne mislim ja sad tu da sam prepametna i sve kontam.
Ali stvarno se sve češće osjećam kao da sam izabrala onu crvenu pilulu iz Matrixa.
A mogla sam lijepo i ja uzet plavu i uživati u blaženom neznanju :/
Post Reply