Osip

Zdravlje, vase i nase, zdrava hrana, a bogami i sport i rekreacija.

Moderators: Kaae, Derek

Post Reply
Oxi
Title: kerče

Osip

Post by Oxi » Wed Aug 22, 2012 4:07 am

Maloprije je poceo da joj se pojavljuje neki osip, crvene flekice koje u sredini imaju blijedu tackicu. Pocelo je poslije sisanja, prvo na licu na par mjesta, pa po ledjima, sad ima i po nogama. Po licu je izblijedilo, sad je najjace po ledjima. Izgleda kao koprivnjaca, ali ne znam ima li koprivnjaca tu blijedu tackicu? Je li moguce da je nesto sto sam jela odmah otislo u mlijeko i izazvalo to?
dom je tamo gdje je puding
pomikaki

Re: Osip

Post by pomikaki » Wed Aug 22, 2012 4:12 am

može biti i od vrućine i znoja (to je i moja imala kao beba ljeti, posebno po pregibima ali i drugdje), jedino me zbunjuje ta bijela točkica.
Anemona

Post by Anemona » Wed Aug 22, 2012 4:31 am

Možeš poslikati?

Moguće je da je od topline, ali onda su obično male točkice.
Oxi
Title: kerče

Post by Oxi » Wed Aug 22, 2012 4:41 am

Upravo je gledam dok spava gola, sve je nestalo i sa lica i sa tijela. Htjela sam slikati, ali ne znam slikati tako da se to dobro vidi, ispada samo crvena mrlja. Izgleda da je bila koprivnjaca. :unsure: Samo ne kontam od cega bi mogla biti. Moze li beba uopste dobiti koprivnjacu od neceg sto je majka jela, preko mlijeka?
dom je tamo gdje je puding
vissnja

Post by vissnja » Wed Aug 22, 2012 5:52 am

Pa mislim, da ako može ekcem, može i koprivnjaču. Mada :unsure:
Jesi li jela nešto novo? Ili nečeg jako puno od jutros?

Nađa je imala takve tačkice, flekice, ali je bila starija (10-tak meseci) kad je liznula kašičicu koja je bila umočena u jogurt. Prvo oko usta, pa po bradi, onda po grudima i leđima. Kako se spuštao osip tako su one gornje bledele. Ja sam je razgolitila i dala joj da sisa (da "spere" to, jes mi logika :roll: ) i prošlo je za cca pola sata.
"I'm normally not a praying man, but if you're up there, please save me, Superman." Homer Simpson
Post Reply